Oversized Knit

Posted on: Monday, October 21, 2013


Uwielbiam polską złotą jesień, wszystko wygląda wtedy naprawdę pięknie, a poza tym wciąż mogę chodzić tylko w wielkim swetrze i nie marznąć. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję się trochę nacieszyć taką pogodą :)

Dzisiaj mam na sobie sweter Issue 1.3 kupiony w zeszłym roku, który połączyłam z wąskimi rurkami i wymarzonymi, według mnie idealnymi, botkami Tony Bianco. Niewątpliwie nie raz zobaczycie je na mnie tej jesieni. Do tego czapka w stylu militarnym i szal w kratkę. Jak Wam się podoba?

I love the golden Polish autumn, when everything looks really beautiful, and I can still only walk in an oversized sweater and keep warm. I hope we will have the opportunity to enjoy the weather a little bit longer :)

Today I'm wearing a knit from Issue 1.3 that I bought last year, in combination with skinny pants and my dreamed, for me perfect, boots from Tony Bianco. For sure you will see them on me not once this fall. I added also a cap in military style and a tartan scarf. How do you like it?

knitwear: Issue 1.3 | pants: ASOS | cap: Choies | scarf: H&M | bag: ZARA | boots: Tony Bianco

xx


5 komentarze:

  1. Very cool outfit, love it! Total black looks work great with the tartan print!
    http://tendenciesfashandbeauty.wordpress.com

    ReplyDelete
  2. świetny szal :)

    ReplyDelete

Thanks for your comments! <3

 

Haute Journal © All rights reserved · Theme by Blog Milk · Blogger